Ubytování v Praze - apartmenty, pensiony, hotely, hostely. Velký výběr, slevy!

Tradiční české nápoje

Co pít v České republice?


Tradiční České nápoje

Pivo
Nejslavnějším českým nápojem je pivo a říká se také nejlepším na světě. Česká republika je známa jako země slavná svou výrobou a spotřebou piva.
Nejpopulárnější česká piva jsou k dostání v provedení 10° a 12° . Tato čísla se nevztahují na alkohol ale na pivovarnickou metodu a podíl chmelu. Obsah alkoholu Českých piv je většinou mezi 3.6 a 4 %.

Czech beerPivo je možné si koupit v lahvích, pasterizované nebo nepasterizované (například Bernard), v různých typech (ležák, černé pivo, světlé, tmavé) a na řadě míst, ale nejlepším způsobem jak ochutnat České pivo je dát si točené.
Půllitrový džbán je levnější než sklenice sodovky nebo šálek kávy. Nejznámějšími značkami jsou Plzeňský Prazdroj (Pilsner Urquell) a Budějovický Budvar (Budweiser), ale stejně tak dobrý je Gambrinus, Krušovice, Radegast, Velkopopovicky kozel nebo Staropramen.
Můžete pocítit silný patriotismus českých spotřebitelů piva – Češi pijí hlavně české pivo. Řada zahraničních pivovarů se po roce 1989 snažila o to přesvědčit Čechy, aby pili jiné než české pivo, ale neměli moc na českém trhu úspěch.

Vína
Řada krajů v České republice má rozsáhlé oblasti s výrobou vína. Výroba se soustřeďuje okolo místních odrůd vinné révy, ale v poslední době došlo ke zvýšení výroby renomovaných mezinárodních značek jako je Cabernet Sauvignon. Ačkoli nejsou Česká vína zvláště známá na širším mezinárodním trhu, jsou populární doma a v sousedních zemích.
České víno se vyrábí především na Moravě, v jihovýchodní části České republiky. Ačkoli nemůže být tak slavné jako ostatní Jihovýchodní vína, je České víno známé svými druhy jako je: Frankovka a Modrý Portugal z červených vín a Muller – Thurgau a Riesling z bílých vín.
V zimní sezóně je ve většině vinných sklepů, barů a dokonce na ulici velice oblíbené Horké víno – (takzvaný Svařák), který se také podává při zvláštních událostech, organizovaných na Vánočních trzích. Je to horké červené víno smíchané s voňavou směsí koření (většinou hřebíčkem a skořicí) a pokud chcete, také s cukrem.


Becherovka
Oblíbeným Českým aperitivem je Becherovka - hořko-sladký bylinný likér. Je vyráběný na základě tajného receptu v Karlových Varech a může být servírován buď jako aperitiv nebo ředěný tonikem.

Becherovka


Může být úžasný v různých kombinacích a koktejlech.
Becherovka je tradičně vyráběna z různých tajných bylin. Říká se, že je dobrá pro zažívání a má léčivé schopnosti.


Fernet
je další bylinný nápoj, velice uznávaný Českým národem (a nejenom jím). Je k dispozici v různých variantách, Stock (nebo bitter), Citrus (Citron) a nejlepší je servírovaný studený nebo s ledem.
Tajemství Fernet Stocku se skrývá v jeho unikátním výrobním postupu. Recept je přísně střežený, ale můžeme prozradit, že recept Fernet Stocku spočívá ve čtrnácti bylinách, dovážených z různých míst, z Pyrenejí, pohoří Atlas, Kamerunu a Pakistánu. Pravý Český Fernet Stock také obsahuje kořen hořce, chinin a kůru pomeranče, Heřmánek římský a nať benediktu.
Nicméně popularita Fernet Stocku nespočívá pouze v jeho unikátní chuti, ale také v jeho blahodárných zdravotních účincích.

Slivovice
je alkoholický nápoj, který se vyrábí ze švestek. Ta nejlepší je domácí a oblíbená je zvláště na Moravě. Slivovice je pěkně silná, různé druhy tohoto typu nápoje se dělají i z dalšího ovoce a jsou k dispozici v aromátu: hruška (hruškovice), meruňka (meruňkovice), atd. Je silnější a světlejší než bylinné likéry a je velice oblíbená.

A nezapomeňte na vodu , abyste byli dostatečně hydratovaní.

Pokud hovoříme o kvalitě pitné vody v České republice, můžeme bez váhání říci, že voda není škodlivá pro vaše zdraví, to znamená, že ji můžete pít a její kvalita odpovídá Evropským normám.

Mineral water


Jedním z největších výrobců minerální vody je společnost Karlovarské minerální vody, a.s., se sídlem v Karlových Varech. V obchodech naleznete velké množství dalších přírodních a minerálních vod jako je Poděbradka, Hanácká kyselka, Aquila, Dobrá Voda, Toma Voda a Rájec, novou značku pramenité vody.
Společnost Karlovarské minerální vody je lídrem na trhu minerálních vod v České republice. Společnost Karlovarské minerální vody vyrábí minerální vodu s vysokou kvalitou s názvem Mattoni a Magnesia a pramenitou vodu Aquila


CMS, SEO: Petr Weida
XHTML, CSS: Dlouhý Webdesign

Prague Accommodation Service, Nad Bertramkou 11, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 602 309 435, +420 251 566 590
Fax: +420 284680115, e-mail: stopin@stopin.cz