Ubytování v Praze - apartmenty, pensiony, hotely, hostely. Velký výběr, slevy!

Návštěva Prahy s dětmi

Některá doporučení kam je vhodné vzít děti v Praze.

Praha pro děti
Praha je krásně zachovalé město, opředené záhadami a pověstmi, děti budou fascinovány pověstmi. Cestování s dětmi po Praze vám poskytuje možnost prozkoumat město pěšky, zvláště středověké Staré Město.
Některá doporučení s tím, kam vzít děti v Praze...

Vrch Petřín ( Lanovka, Zrcadlové bludiště )

Petrin Hill

Děti budou mít radost z cestování lanovkou na Petřínský vrch, na jehož vrcholu se tyčí Petřínská věž, miniaturní replika Eiffelovy věže. Jakmile budete tady, podívejte se do labyrintu (Bludiště), zrcadlovým labyrintem budete procházet.

Stejně jako replika věže, také Bludiště bylo postaveno pro Pražskou výstavu v roce 1891, která odrážela krásu a úspěchy Čech a Moravy.
Lanovka odjíždí z malé budovy v parku, který se nachází nad středem Újezda na Malé Straně; tramvaje č. 12, 22, nebo 23 vás odvezou na Újezd.

Prague Zoo

Pražská Zoo
Pokud navštěvujete Prahu s dětmi, opuštění centra města pro krátký výlet bude dobrou změnou.
Zkuste se vydat do Pražské zoologické zahrady, která se nachází v Praze 7 – Tróji, U Trojského zámku 120. Je to tradiční zoologická zahrada, takže počítejte s tím, že uvidíte tučňáky, lachtany, lvy, tygry a slony a nebudete zklamáni. A pohledy jsou úžasné.
Web: www.zoopraha.cz

Jízda na šlapadle
Svezte se na šlapadle – Řeka Vltava je perfektním místem pro strávení jedné nebo dvou hodin jízdou na šlapadle s dětmi, pokud je počasí hezké, šlapat pod všemi mosty a prozkoumávat řeku. Šlapadla si můžete pronajmout u Karlova mostu, Mánesova mostu, na Žofínském ostrově (na straně Starého Města).

Toy museum

Muzeum hraček
Muzeum hraček na Pražském hradě je druhá největší expozice hraček na světě, kde naleznete vše od kusů, které pamatují starověké Řecko až ke sbírkám nejpopulárnějších hraček naší doby. Nachází se v komplexu Pražského hradu v ulici Jiřská 4 a je to místo, kam se přijdete podívat se svou rodinou a pocítíte nostalgii minulosti.

Park Stromovka
Dostanete se k němu tramvají č.5 od Náměstí Republiky , č. 17 od Národního divadla a č. 12 od Malé Strany. V těsné blízkosti parku je "Mořský Svět" (Sea world). V parku uvidíte Planetárium a kancelář, kde si můžete pronajmout in-line brusle (40 Kč na hodinu a 3000 Kč záloha).

CMS, SEO: Petr Weida
XHTML, CSS: Dlouhý Webdesign

Prague Accommodation Service, Nad Bertramkou 11, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 602 309 435, +420 251 566 590
Fax: +420 284680115, e-mail: stopin@stopin.cz