Ubytování v Praze - apartmenty, pensiony, hotely, hostely. Velký výběr, slevy!

Pražský hrad

Pražský hrad je jedním z největších hradů na světě (podle Guinessovy knihy rekordů je největším starověkým hradem).

Pražský hrad
Vidět Pražský hrad je nezbytná nutnost pro všechny návštěvníky Prahy. Je to největší starobylý hrad na světě (je dlouhý 570 m, široký průměrně 128 m a nachází se na prostoru 7.28 hektarů). Pražský hrad je nejoblíbenějším navštěvovaným místem v Praze.

Na Pražském hradě měli své sídlo čeští králové, císaři Svaté říše římské a prezidenti České republiky (a Československa). Dnes je Pražský hrad vedle sídla hlavy státu také důležitou kulturní a historickou památkou.
Královské klenoty jsou uchovávány na Pražském hradě, stejně jako relikvie Českých králů, cenné křesťanské relikvie, umělecké poklady a historické dokumenty. Události, důležité pro celou zemi se udály mezi jeho stěnami. Z tohoto důvodu je Pražský hrad ztělesněním historické tradice českého státu, spojením současnosti s minulostí.

Guard at Prague CastleNa základě archeologického průzkumu a nejstarších dochovaných písemných zdrojů se předpokládá, že Pražský hrad byl založen okolo roku 880 knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců. Hrad se postupně měnil z dřevěné pevnosti, obklopené hliněným opevněním až získal současnou impozantní podobu. Vládci doplňovali stavby, takže v současné době je hrad směsí různých stylů. Pražský hrad prodělal čtyři velké rekonstrukce, ale uchovává si svůj klasicistický ráz, který získal v 18. století za vlády Marie Teresie.

Komplex Pražského hradu, po celé věky sídlo Českých králů, tvořila řada staveb, včetně gotické Katedrály Sv.Víta (nejvíce rozpoznatelné, pro Prahu charakteristické památky), různých paláců, kláštera, muzeí & galerií, vyhlídkových věží, Baziliky Sv.Jiří a okouzlující Zlaté uličky (malá malebná ulička s barevnými dřevěnými domky )

Guard at Prague CastleHrad má 3 hlavní vchody – Staré zámecké schody na východě, Prašný most na severu a západní bránu, kde je možné pozorovat každou hodinu výměnu stráží od 5:00-23:00 hodin nebo do 24:00 hodin. Nejlepší čas je v poledne, kdy jsou zde fanfáry a výměna praporu. Všechny pamětihodnosti Pražského hradu jsou otevřeny každý den od 9:00-17:00 hod (od dubna do října),od 9:00-16:00 hod. (od listopadu do března), Pražské zámecké zahrady jsou otevřeny každý den od 10:00-18:00 hod. (od dubna do října). Pro cestu na hrad využijte tramvaje č. 22, 23 do zastávky Pražský hrad nebo jděte pěšky od Karlova mostu Nerudovou ulicí.

CMS, SEO: Petr Weida
XHTML, CSS: Dlouhý Webdesign

Prague Accommodation Service, Nad Bertramkou 11, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 602 309 435, +420 251 566 590
Fax: +420 284680115, e-mail: stopin@stopin.cz