Ubytování v Praze - apartmenty, pensiony, hotely, hostely. Velký výběr, slevy!

Karlovy Vary

Karlovy Vary patří mezi nejatraktivnější a nejnavštěvovanější města České republiky a jako lázně jsou proslulé nejen v rámci naší země, ale po celém světě.

Město leží na soutoku řek Ohře a Teplé asi 120 km od hlavního města Prahy a má bohatou historii. Jedinečnost Karlových Varů tkví především v lázeňské léčbě a k ní užívaných minerálních pramenech. Lázeňství je však jednou, nikoliv jedinou devizou města v srdci Evropy.

Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV. Většina architektonických památek pochází z 18. a 19. století, kdy město zažívalo „období hojnosti“. Sláva lázní rostla i díky návštěvám slavných osobností, lázně navštěvovaly vědecké, politické a umělecké špičky 19. století jako Beethoven, Franz Josef I., Dobrovský, Paganini, Chopin, Mozart, Gogol, Tyl, Barrande, Purkyně, Freud a mnoho dalších.

Dnes jsou Karlovy Vary vyhledávanou turistickou destinací, během celého roku se zde koná nespočet kulturních a sportovních akcí. Velkým magnetem bývá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary,

Karlovy Vary

pořádaný na začátku července. Díky jedinečnému prostředí a architektuře byly Karlovy Vary využity pro natáčení známých filmů. V poslední době to byl např. James Bond: Casino Royal.

Díky teplým léčivým pramenům se sláva Karlových Varů rozšířila do celého světa. Ze 79 pramenů různé vydatnosti je 13 zachyceno a používá se k pitné kúře. Minerální vody jsou si základním složením podobné, avšak pro rozdílnou teplotu a jiný obsah kysličníku uhličitého mají rozličné účinky. K lázním Karlovy Vary neodmyslitelně patří kolonády. Podél říčky Teplé se nacházejí celkem tři nejznámější: Zámecká kolonáda, Dřevěná / Mlýnská a Vřídelní kolonáda. Nabízejí hostům klidné procházky spojené s pitím léčivých termálních vod i za nepřízně počasí.

Mlýnská kolonáda
Od roku 1893, kdy byla prodloužena ke Skalnímu prameni, měří 132 m. Pod její střechou, kterou nese 124 korintských sloupů, se nachází orchestřiště a pět minerálních pramenů. Její prostory zdobí alegorické plastiky a sochy.

Vřídelní kolonáda
Stavba obklopující vřídlo pochází z konce 60. let 20. století. Vřídlo má teplotu 72°C, tento gejzír vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody. V prostoru kolonády je umístěno celkem 5 nádob s vřídelní vodou o teplotách 72, 57 a 41°C. Sloupec vřídelní vody je díky tlaku schopen vytrysknout až do výšky 12 metrů.

Zámecká kolonáda
Najdete ji nad kolonádou Tržní. Má dvě části: kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene. Ve vnitřních prostorách té dolní je umístěn reliéf Ducha pramenů. Kolonáda byla dlouhá léta uzavřena. Veřejnosti je opět zpřístupněna od roku 2001, kdy prošla celkovou rekonstrukcí.

Z jiné perspektivy se můžete na město podívat z několika vyhlídek. Nejznámější z nich je Diana, která se tyčí 547 m. n. m. v lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí. Orientační tabule Vám pomohou se zorientovat v síti lázeňských cest,

Karlovy Vary

které dohromady měří 180 km. Po nich můžete vyrazit třeba k dalším karlovarským rozhlednám. Stezky jsou barevně rozlišené podle náročnosti, díky tomu si můžete vybrat, kam se procházkou vydáte. My Vám doporučujeme procházku k vyhlídce Karla IV nebo na Jelení skok. K oběma místům se dostanete z Výšiny přátelství, na níž stojí rozhledna Diana.

Nejen lázeňství a populární akce činí město známým. Celý svět zná karlovarské značky jako je Moser a Becherovka. Svou prestiž si ve světě získaly i lázeňské oplatky nebo karlovarský porcelán Thun.
- Becherovka neodmyslitelně patří ke Karlovým Varům. Najdete tu proto i „JAN BECHER MUZEUM“. Expozice je umístěna v budově, kde se likér už 150 let vyrábí. Becherovka je jeden z mála alkoholický nápojů, při jehož konzumaci se můžete vymluvit na žaludeční potíže.
- Sklárna Moser vyrábí světově

Karlovy Vary

proslulé sklo již více než 150 let. Originální design a kvalita nápojového i dekorativního skla získaly mnoho ocenění.
- Díky dostupnosti surovin potřebných k výrobě porcelánové hmoty, vznikaly už od 18. století v okolí Karlových Varů porcelánky. K jejich sortimentu patřily luxusní jídelní servisy i běžné nádobí. Porcelán se značkou „THUN můžete najít například na Pražském hradě, v moskevském Kremlu, na mnoha velvyslanectvích po celém světě, ale i v rezidencích významných osobností.
- Dalším tradičním karlovarským suvenýrem bývají Karlovarské oplatky. Při toulkách historickým centrem je můžete zakoupit u stánku do ruky a ještě teplé ochutnat při procházce. Nabízí se v různých příchutích, nejoblíbenější jsou čokoládové a vanilkové.

Neváhejte nad návštěvou nejslavnějšího lázeňského města České republiky, přijeďte se o unikátnosti tohoto místa přesvědčit.


Pokud hledáte ubytování v Karlových Varech, nabízíme široký výběr ubytování v hotelích, pensionech, apartmánech. Zajišťujeme pro Vás nejvýhodnější ceny:

http://www.stopin-ubytovani.cz/karlovy-vary/


CMS, SEO: Petr Weida
XHTML, CSS: Dlouhý Webdesign

Prague Accommodation Service, Nad Bertramkou 11, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 602 309 435, +420 251 566 590
Fax: +420 284680115, e-mail: stopin@stopin.cz