Ubytování v Praze - apartmenty, pensiony, hotely, hostely. Velký výběr, slevy!

Františkovy Lázně

Nejmenší a nejpůvabnější z lázeňského trojúhelníku v západních Čechách jsou světově proslulé Františkovy Lázně.

Jejich poloha blízko hranice se SRN a nedaleko historického Chebu z nich dělá velmi přitažlivou turistickou destinaci. Do dnešní doby si zachovaly ráz lázeňského města z přelomu 19. a 20. století.

Františkovy Lázně jsou zahradním městem s výstavními lázeňskými domy, v minulosti okouzlily řadu významných osobností. Přestože jsou malé, jsou velmi krásné. Se svou původní historickou architekturou, parky a vysokou úrovní lékařů a léčebných zařízení patří do kategorie světových lázní. Díky slohové čistotě lázeňského jádra má město statut památkové rezervace.

Frantiskovy Lazne

Město Františkovy Lázně bylo budováno plánovitě, výsledkem je jedinečný architektonický a urbanistický celek. Ten doplňují parky a lesoparky na rozloze 200 ha.

Františkovy Lázně byly založeny 27. dubna 1793 jako Ves císaře Františka a v roce 1807 jim byl úředně přiznán název Františkovy Lázně. Pojmenovány jsou podle císaře Františka I., který je považován za jejich zakladatele. Dříve než byly založeny vlastní lázně, byla historie místa spojena s dějinami nejstaršího Františkova pramene, dříve známého jako Slatinná kyselka.

V okolí Františkova pramene vznikaly klasicistní a empírové budovy. Mezi nejkrásnější architektonické památky patří empírová kolonáda Lučního a Solného pramene, novorenesanční Lázně II, Společenský dům, Dům u Tří Lilií ( nyní hotel ), Lázně III., dvorana Glauberových pramenů a kruhový pavilon nad Františkovým pramenem.

Frantiskovy Lazne

Ukázkový příklad empírové architektury ztělesňuje kostel sv. Kříže s nádhernými freskami malíře Kandlera. Určitě největšímu zájmu hostů se těší socha Františka. Je dílem Karla Mayera z pol. 20.let 20. stol. U něj dle pověsti hledají zejména pomoc ženy léčící si ve Františkových lázních neplodnost.

Minerální prameny ve Františkových Lázní patří mezi studené neboli kyselky a používají se především k léčbě ženských chorob, neplodnosti a srdečních a cévních nemocí. Léčba přírodními zdroji zahrnuje také slatinné koupele, slatinné zábaly, plynové uhličité koupele, plynové injekce a uhličité koupele. Nejznámější a nejstarší z pramenů je již zmíněný pramen Františkův. Veřejně přístupné jsou prameny Luisin, Solný, prameny Grauber I – IV, Nový pramen, Natálie a Luční pramen. Setkáte se s nimi jednak na Kolonádě, ve Dvoraně Glauberových pramenů, ale také v přilehlém lesoparku, kde nabízejí příjemnou možnost osvěžení během procházky.

Krásné okolí a parky se přímo nabízejí pro výlety na kole a pěší túry, i v okolí Františkových Lázní naleznete mnoho zajímavých výletních cílů, jako např. Národní přírodní rezervace SOOS, hrad Seeberg z konce 12, století, nejmladší sopka ve střední Evropě Komorní Hůrka.

Frantiskovy Lazne

Na okraji města se rozprostírá rybník Amerika, kde je i malá romantická pláž, s možností koupání, opalování, či vypůjčení lodičky k příjemné projížďce.

Františkovy Lázně jsou také kulturně bohatým městem. Najdete zde Divadlo Boženy Němcové z roku 1928, lázeňské domy připravují množství kulturních programů nejen pro své hosty. Ke každoročním akcím patří zahájení lázeňské sezóny, pravidelné kolonádní koncerty, silvestrovský program u fontány na pěší zóně, Straussův festival.

Hledáte-li klid a pohodu, příjemnou atmosféru, pak navštivte Františkovy lázně.


Pokud hledáte ubytování ve Františkových Lázních, nabízíme široký výběr ubytování - hotely, pensiony, apartmány. Zajišťujeme pro Vás nejvýhodnější ceny, rezervace zdarma:

http://www.stopin-ubytovani.cz/ frantiskovy-lazne/


CMS, SEO: Petr Weida
XHTML, CSS: Dlouhý Webdesign

Prague Accommodation Service, Nad Bertramkou 11, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 602 309 435, +420 251 566 590
Fax: +420 284680115, e-mail: stopin@stopin.cz