Ubytování v Praze - apartmenty, pensiony, hotely, hostely. Velký výběr, slevy!

Jablečný závin

Jak upéci tento klasický a nejoblíbenější moučník v České republice.

Jablečný závin

Jablečný závin je tradičním moučníkem a je nejznámějším druhem závinu..
Jablečný závin je klasickým a nejoblíbenějším moučníkem. Je to přehnuté obdélníkové pečivo, snadno rozpoznatelné díky vysoké vrstvě jablek. Může se servírovat teplý nebo studený, často posypaný

Apple Strudl

práškovým cukrem nebo vanilkovým krémem, velice oblíbené jsou také vanilková zmrzlina nebo šlehačka. Pokud se necítíte na vytvoření vlastního těsta, použijte listové těsto… budete mít sice mít méně tradiční závin, který je ale opravdu výtečný.

Recept na JABLEČNÝ ZÁVIN

Existuje více variant a

Apple Strudl- varieties

každá rodina má trochu jiný recept. Jablečný závin je jeden z pokrmů, o kterém každý tvrdí, že jej jeho matka umí nejlépe.

TĚSTO NA ZÁVIN
2 šálky mouky
1/4 čajové lžičky soli
1 celé vejce
1 polévková lžíce másla
3/4 šálku vlažné vody

Smíchat mouku, vejce, máslo, sůl, Přidat vlažnou vodu a zamíchat. Položit na desku a zadělávat asi 10 minut. Čím více těsto zpracujete, tím lépe se s ním bude pracovat. Vložit do vymaštěné mísy. Zakrýt a nechat 1 hodinu odpočinout. Rozdělit těsto na dvě poloviny.
Jak těsto vytáhnout: Pokrýt stůl plátnem. Posypat lehce moukou a uložit těsto doprostřed. Pomoučněným válečkem rozválet těsto na tenkou placku. Zdvihnout těsto opatrně oběma rukama a nechat těsto na rukách, s dlaněmi dolů. Nyní natahovat těsto pomalu k sobě. Těsto by mělo být tenké jako hedvábný papír.

JABLEČNÁ NÁPLŇ:
4 lb.(2 kg) jablek
1/4 šálku rozpuštěného másla
1 1/4 šálku cukru
1 čajová lžička skořice
1 1/2 čajové lžičky mouky
Oloupat jablka a nakrájet na slabé plátky. Přidat cukr, skořici, mouku a rozmíchat. Potřít těsto rozpuštěným máslem. Dát ½ jablečné směsi na první a na druhou polovinu těsta. Přehnout strany nahoru a nad náplní a svinout. Vytvořit tenký závin, potřený rozpuštěným máslem. Péci v troubě při teplotě 180 stupňů asi 45 minut, dokud nedosáhne lehce zlatavého zabarvení.

Dobrou chuť ! – Užijte si svůj pokrm!

CMS, SEO: Petr Weida
XHTML, CSS: Dlouhý Webdesign

Prague Accommodation Service, Nad Bertramkou 11, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 602 309 435, +420 251 566 590
Fax: +420 284680115, e-mail: stopin@stopin.cz